Fuar Merkezi

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi ve Fuar Alanı, Bursa şehir merkezinde Merinos Parkı içerisinde kültür parka yürüme mesafesinde  Bursa’mızın gözde kurumlarından bir tanesidir. Yürüme mesafesinde 3, 4, 5 yıldız oteller mevcuttur. Alan  içerisinde aşağıdaki mekanlar bulunmaktadır;
 • Kongre Merkezi
 • Fuar Alanı
 • Sergi Alanı
 • 252 bin 500 Metrekare Park Alanı
 • Süs Havuzları
 • Göç Müzesi
 • Tekstil Müzesi
 • Gönül Dostları Sofrası
 • Gölpark Kafe
 • Kongre Kafe
 • Hayat Lokantası
 • Kent Konseyi
 • Belediye Birimleri
Fuar Alanı
Kültür Merkezi’ne dönüştürülen Merinos Fabrikası, 9.600 m²’lik yeni otopark yapısı da dâhil olmak üzere, 67.600 m²’lik alanı kapsamaktadır. Konservatuar, Sanat Merkezi, İplik ve Tekstil Müzelerini de içeren Merinos Fabrikası eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerin karşılandığı bir yaşam merkezine dönüştürülmüştür. Fabrika’nın Doğu Kapısı’ndan yeni Atatürk Kongre Merkezi’ne açılan Batı Kapısı’na kadar devam eden 7.600 m²’lik Ana Hol, geniş kapsamlı sergi ve fuarların yanı sıra gala yemekleri ve resepsiyonlar için de uygun hale getirilmiştir. 2.000 m²’lik sanat galerileri ve mağazalar ile çevrelenen bu mekân aynı zamanda iki yapının görsel ve işlevsel bütünlüğünü sağlamaktadır. Bu şekilde Kültür Merkezi ve Kongre Merkezi birbiri ile bağlantılı ama aynı zamanda özgür iki yapı olarak konumlanmaktadır. Kültür Merkezi’nde bulunan sanat galerilerine Bursa’da doğan sanatçılardan Zeki Müren, Müzeyyen Senar veYıldırım Gürses’in isimleri verilmiştir.
Kongre Merkezi
Restoranlar
Gölpark Sosyal Tesisleri
YEŞİLLİKLERİN ARASINDA HUZUR VEREN MANZARASIYLA KEYİFLİ BİR MOLA İÇİN GÖLPARK SİZİ BEKLİYOR.

Yeniden yapılanan Merinos Parkı içerisindeki yapay göletin yanında yer alan Gölpark; yemyeşil bir park ve göl manzarası ile gönüllere taht kurmaktadır. Aileniz ve dostlarınızla birlikte güzel vakitler geçirebilir, farklı lezzetler tadabilirsiniz. Unutulmaz mutlu anları size yaşatmak için tüm ekibimiz aynı heyecanla siz ve misafirlerinize hizmet vermek için beklemektedir. Aileniz ve dostlarınızla birlikte keyifli vakitler geçirebileceğiniz Gölpark Sosyal Tesisi, şehir merkezinde bulunan konumu ile ulaşım olarak da sizlere kolaylık sağlıyor.

Yeşilliklerin arasında, mavinin kıyısında bir cennet; Bursa’nın en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Merinos’ta huzur veren yeşilliği ve temiz havası ile Merinos Parkı içerisinde yapay göletin yanında yer alan Gölpark; yeşil ile maviyi harmanlayan manzarası ile gönüllerde taht kuruyor. Muhteşem doğası ile güzel vakitler geçirirken farklı lezzetleri tadabileceğiniz bu sosyal tesis, sıcak ve güleryüzlü ekibiyle sizlere kusursuz bir hizmet sunuyor.

Gölpark Sosyal Tesisi ayrıca unutulmaz mutlu anlarınızı misafirlerinizle paylaşabileceğiniz her türlü toplantı, nişan, sünnet, düğün gibi organizasyonlarıyla da hizmet verebiliyor. 300 kişi kapasiteli iç mekan ve 300 kişi kapasiteli dış alandan oluşan tesis, iç ve dış alanlarının toplamı 600 kişilik kapasitesi ile davetlerinizi şölene dönüştürüyor. Profesyonel ekibi ve kaliteli hizmet anlayışı ile Gölpark, mutlu gününüzü tadlandırıyor.

Her türlü organizasyonunuza ev sahipliği yapacak Gölpark Sosyal Tesislerinde size düşen ise arkanıza yaslanıp sadece güzel anılar biriktirmek. Mutluluğunuzun her anını dolu dolu yaşayabilmeniz için Gölpark ekibi tüm detaylarla ilgilenmeye hazır. Üstün kalite anlayışı sunan bu yer ile çalışmanın ayrıcalığını Gölpark Sosyal Tesislerinde tam anlamıyla hissedeceksiniz.

Bursa Merinos Parkı’nın yeşilliği ile insana huzur veren mavinin buluştuğu adreslerden biri olan Gölpark Sosyal Tesisleri, unutulmaz anlarınızı keyifle yaşatmak ve paylaşmak için sizleri bekliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursalılara kazandırdığı bu muhteşem tesis, ister arkadaşlarınızla birlikte lezzetli yemekleri tatmak, isterseniz güzel davetlerinizi gerçekleştirmek için asla pişman olmayacağınız doğru bir adres.

Kapasite: 300 kişilik iç 300 kişilik dış mekan ile hizmet vermektedir.
Gönül Dostları Sosyal Tesisleri
Merinos Parkı’nda lezzetli bir durak Gönül Dostları Restoran; Merinos Parkı’nın içinde bulunan Gönül Dostları Restoran nezih ve huzurlu atmosferi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tesisleri kapsamında BURFAŞ kalitesin ve güvencesinde işletilmektedir. Merinos Parkı’nda keyifli bir mola için uğranması gereken önemli noktalarından biri olan Gönül Dostları Restoran gönülleri buluşturmaya devam ediyor.

Bahçesi ve 2 kattan oluşan bina yapısı ile iç mekan 52 kişi, teras 60 kişi ve bahçe 300 kişilik kapasiteli tesis çocuk parkı ile de ailelerin keyifli vakit geçirebilmesi için uygun bir ortam sunuyor.
Kule Kafe
Türk  ve dünya mutfağının eşsiz tatlarını bünyesinde bulunduran Tarihi Cafe Kule geniş çeşitlilik oluşturan içeçekleriyle misafirlerine doyumsuz anlar yaşatmaktadır.18 metre yüksekliği 360 derece panaromik seyirlik manzarasıyla bursada tek olma özelliği taşımaktadır.

Zemin kısmının tamamen su olması ve farklı mimari dokusuyla dikkatleri üzerine çekmektedir.Doğayla iç içe huzur veren bahçesiyle 7’den 70’e herkeze hitap etmektedir.Doğum günleri, evlilik teklifleri, yıl dönümleri, gibi mutlu anlara ortak  olmaya, iş yemekleri, özel toplantılar ile her türlü organizasyona hizmet vermeye devam etmektedir.

Çocuk parkı, otoparkı ve  güvenilir ortamıyla ailelerin sık sık tercih ettiği bir mekan haline gelmiştir.Genç ve dinamik ekip kadrosu, kendini yenileyen hizmet anlayışıyla düstur edindiği kaliteden ödün vermeden devam etmektedir.
Mantı Evi Sosyal Tesisi
Mantı Evi Kafe yeni yüzü ile artık BURFAŞ kalitesi ve güvencesi ile hizmet vermekte...

Merinos parkı içinde farklı bir lezzet arayan ve keyifli bir mola vermek isteyenler için mantı evi ve kafeterya olarak hizmet veren tesis diğer zengin menüleri ile de siz Bursalı’ları bekliyor. Sıcak sohbetlerin ve keyifli dost meclislerinin vazgeçilmez adresi olan Mantı Evi Kafe Merinos Parkı’nın eşsiz atmosferinin içerisinde şehrin karmaşasından uzak huzurlu bir ortam sunuyor. Bahçesi ile birlikte komple kullanım alanına sahip olan tesis 150 kişi toplam kapasitesi genç-yaşlı 7’den 77’ye hitap eden hizmet alanı ile sıcak bir kahveye bekliyor.
Kongre Kafe